Basit İtalyanca Diyaloglar – Mağaza Görevlisi ile Diyalog

Günlük Hayatta İtalyanca – Diyalog Öğren

Bu dersimizde, İtalya ziyaretiniz esnasında mağaza görevlisiyle yaşayabileceğiniz ufak bir alışveriş diyaloğu örneğini inceleyeceğiz.

shopSiz de İtalyanca öğrenmeye ufak diyalog örnekleriyle başlamak veya sadece ziyaretlerinizde ihtiyacınız olan kadarını bilmeyi tercih ediyorsanız, ufak italyanca tanışma örnekleri, italynca basit sohbetler gerçekleştirerek sempatik bir hava yaratmak istiyorsanız italyancam.net günlük diyalog örnekleri aradığınız kaynak.. Tüm diyalog derslerimiz için bu sayfayı veya gramer derslerimiz için bu sayfayı takip edebilirsiniz.

 

 

Duty Free (Free Shop) diyalog örneği

A: Buongiorno signore. Benvenuti. Come Le posso aiutare? İyi günler beyfendi/hanımefendi. Hoşgeldiniz. Size nasıl yardımcı olabilirim?
B Buongiorno. Cerco un regalo per la mia amica/fidanzata/moglie İyi günler. Kız arkadaşım/nişanlım/eşim için bir hediye arıyorum.
A Abbiamo un grande sconto sui profumi, Le interessano? Harika! Parfümlerde büyük bir indirimimiz var, ilgilenir misiniz?
B Benissimo! Anche io stavo pensando di uguale però non lo so quale tipo profumo piace a lei. Può consigliare qualcos’altro? Harika! Ben de aynı şeyi düşünüyordum ancak ne tip bir parfüm hoşuna gider bilmiyorum. Başka birşey önerebilir misiniz?
A Certo. 20 metri più avanti potrebbe trovare la nostra sezione di borsa. Tabiki. 20 metre ileride çanta bölümümüzü bulabilirsiniz.
B Grazie mille. Arrivederci. Çok teşekkür ederim. Hoşçakalın
A Prego, di niente. Arrivederci Rica ederim, birşey değil. Hoşçakalın

 

 


 

dialog

Tüm Diyalog Dersleri


 


 

  • 2
  •  
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.